Home » fashion, Moda damska, Style

Fashion Culture – nowa impreza w kalendarzu modowym

11 luty 2012 Ten post czytało już 5 232 gości Bez komentarza

Tegoroczne imprezy modowe rozkręcają się na dobre. Jeżeli brakowało Wam w kalendarzu czegoś nowego, to mamy dobrą wiadomość. Dzisiaj w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbędzie się Fashion Culture. Impreza jest jedyna w swoim rodzaju – nie słyszałam, aby wcześniej moda z Wielkiej Brytanii i Polski miała tak poważny romans. Przynajmniej jeżeli mówimy o uprawianiu tej miłości na ziemiach polskich;)

Projetant: Liz Black, foto: Piotr Apolinarski.

Polską modę będą reprezentować najlepsi projektanci z ASP w Łodzi, Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie i krakowskiej SAPU. Reprezentacja z Wielkiej Brytanii to najlepsi designerzy z London College of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design. Z 5 wymienionych szkół wybrano 12 studentów, którzy dzisiaj zaprezentują się przed polsko-brytyjską publicznością. Wśród nagród dla najlepszych projektantów są między innymi staże i praktyki w renomowanych domach mody. Co ciekawe, wśród projektantów z Wielkiej Brytanii będzie również kilku Polaków, którzy mieszkają i studiują na Wyspach.

Projektant: Ryohie Kawanishi, foto: Piotr Apolinarski.

Inicjatorką projektu jest Kasia Kwiatkowska-Działak, a głównym organizatorem jest PWWB Polska Wszechnica w Wielkiej Brytanii. Ja natomiast po raz kolejny będę miała okazję jurorować w konkursie modowym i typować swoich faworytów. Już nie mogę doczekać się dzisiejszego wieczoru:)

Obejrzyjcie jak Londyn przegotowywał się do tego projektu:

 

Projekt Fashion Culture nie kończy się na dzisiejszym pokazie w Wilanowie. Już niedługo podobny pokaz odbędzie się w Somerest House – miejscu, w którym odbywają się londyńskie tygodnie mody.

Projektant: Ryohie Kawanishi, foto: Piotr Apolinarski.

Więcej o projekcie znajdziecie między innymi w materiale Kawy, czy herbaty? Honorowy patronat nad projektem Fashion Culture objął Mer Londynu, Ambasada Brytyjska w Warszawie, Ambasada RP w Londynie oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Projektant: Kasia Piechocka, foto: Monika Jakubowska.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.