Home » dodatki, fashion

Filcowe inspiracje

9 listopad 2009 Ten post czytało już 9 395 gości 2 komentarzy

Filc doceniłam już dawno. Jednym z ćwiczeń, które zadaję studentom MSKPU jest projekt czarodziejskiej filcowej torby. I tu przyszli projektanci sięgają po gotowe, twarde płaty filcu technicznego albo bardziej miękkiego filcu ozdobnego w nasyconych kolorach. Bywa też, że sami farbują. Co ambitniejsi wykorzystują w tej chwili już łatwiej dostępną czesankę. Nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała nowych technik. I tak kilka dni temu skończyłam męski krawat – swoje pierwsze dzieło wykonane techniką NuNo (filcowania na jedwabiu). Do użycia tej techniki zainspirowały mnie prace mojej koleżanki Beaty Jarmołowskiej, projektantki.

Krawat filcowy Misztela

Krawat filcowy Misztela

Idąc tropem bardzo seksownych i luźnych krawatów dzierganych z jedwabiu, ufilcowałam prosto zakończony krawat. Między warstwy wficowałam fragment wiskozy drukowanej w kwiaty, która była wykorzystywana niedawno przez duet Dolce & Gabbana.

Krawat filcowy Misztela

Widziałam różne cuda z filcu, łącznie z pięknym chabrowym fotelem zaprojektowanym przez studio Dror, ale mój krawat jest jedyny w swoim rodzaju, bo jest dwustronny. Wszystko dzięki temu, że jest filcowany na okrągło i nie szpeci go żaden szew. Poza tym jeszcze nigdy nie widziałam ręcznie filcowanych krawatów. Zwisająca pod spodem końcówka krawatu nie jest przytrzymywana tradycyjną spinką, tylko zapięciem na magnes neodymowy.

Do krawatu przyda się gustowne opakowanie. To, które widzicie niżej od firmy Philippi jest ze skóry i można je kupić w kilku sklepach internetowych. Tym sposobem nie tylko elegancko, ale i bezpiecznie krawaty pojadą z nami w każdą podróż.

Krawat filcowy Misztela

Krawat filcowy Misztela

Ale filc to nie tylko ubrania i dodatki, których pełno znajdziemy w wielu galeriach. Dzięki temu, że filc jest ciepły, przyjazny i łatwy w obróbce możemy znaleźć wiele przykładów jego zastosowań, między innymi w wyposażeniu wnętrz.

Krawat filcowy Misztela

Na stronie Buzzispace znajdziemy filc w formie lamp, podręcznych stoliczków, okładzin ściennych albo parawanów, które organizują przestrzeń. Warto dodać, że ich szary filc jest produkowany w 100 % z surowca otrzymanego z recyklingu butelek PET. Natomiast kolorowy filc z bambusowej przędzy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

2 Komentarze »

  • ania said:

    produkty z filcu są cały czas na topie – Buzzispace i niemiecka firma HEY-sign produkują bardzo kolorowe wysokiej jakości meble wykończone tym materiałem oraz akcesoria wyposażenia wnętrz. Produkty obu firm sprzedaje http://www.inniliving.pl

  • Silje said:

    te kiwi wyglądają całkiem smakowicie ale byłyby jcezsze fajniejsze w innych zestawach jadalnych kolorf3w npczerwień i zieleń (arbuz/truskawka)żf3łty i biały (banan)jasny pomarańczowy i brązowy (nektarynka)pomarańcz i pomarańcz (pomarańcz)itd. mogłaby z tego być pyszna kolekcja

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.