Home » fashion, Style

Fresh Faces Poland. Poszukujemy polskiej gwiazdy modelingu – WYWIAD

23 wrzesień 2016 Ten post czytało już 3 337 gości 1 komentarz

Fresh Faces uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w świecie modelingu. Bierze w nim udział ponad 200 000 modelek i modeli z różnych krajów. Projekt jest pierwszym tego typu plebiscytem, który połączył głosowanie internetowe z promocją w mediach społecznościowych. Finaliści Fresh Faces robią karierę na świecie. Laureatka, Jessica Aidi, pojawiła się na okładce francuskiego magazynu Elle w sesji organizowanej przez Karla Lagerfelda. W tym roku w Polsce odbywa się 2. edycja konkursu, a my wielkimi krokami zmierzamy do krajowego finału. I właśnie o nim i szansach dla nowych twarzy modelingu rozmawiamy z Maggie Haese – organizatorką polskiej edycji projektu oraz właścicielką agencji Magteam Model Management.

maggie-haese-fresh-faces-2-poland

W 2015 roku zorganizowała Pani pierwszą edycję konkursu Fresh Faces Poland. W jaki sposób udało się doprowadzić do tego, aby ten prestiżowy projekt ruszył także u nas?

Pierwsza edycja FRESH FACES POLAND 2015 zakończyła się wielkim sukcesem w mediach. Zebrałam wiele pozytywnych opinii, zaproszone osoby z branży chwaliły wysoki poziom wydarzenia. Szczególnie zapadły mi w pamięci opinie gości z zagranicy, między innymi ludzi z NYC, według których konkurs został zorganizowany na najwyższym poziomie w porównaniu z wcześniejszymi konkursami w Polsce. Nasz krajowy rynek jest bacznie obserwowany, a cała masa przepięknych osób z Polski pracuje w modelingu.

Nie wszyscy wiedzą, że Fresh Faces to międzynarodowy konkurs modelingowy, który ma już za sobą 5. edycji.

Dokładnie. Pierwsza odbyła się w  2010 w Barcelonie. Konkurs ma na celu wyłonić najbardziej obiecujących modeli i modelki spośród aspirujących do tego zawodu z 30 krajów świata. Szukałam możliwości na zrealizowanie w Polsce projektu z przyszłością, nowoczesnego i jednocześnie na światowym poziomie dla obiecujących kandydatów do zawodu modelki i modela. Nie było łatwo, wystąpiłam z pismem do właściciela, sprawdzono moje referencje, staż pracy w biznesie, a mam ponad 20-letni, i tak oto udało mi się uzyskać licencję. Konkurs Fresh Faces jest nie tylko prestiżowy, ale i przyszłościowy. Wiemy wszystko idzie w stronę internetu. Castingi najczęściej odbywają się na żywo, ale wiadomo, że nie można zignorować wirtualnych narzędzi. Podoba mi się nowatorskość formuły w Polsce, która polega na tym, że uczestnicy zgłaszają się do konkursu poprzez platformę internetową. Tam też odbywają się liczne głosowania w różnych kategoriach. Daje to możliwość większego rozpowszechnienia projektu. Dopełnieniem są oczywiście regionalne castingi na żywo. Bez nich konkurs nie miałby sensu.

Pierwsza edycja uświadomiła także, jak bardzo obserwują Was polskie agencje.

Nie ukrywam, schlebia nam to. Finaliści poprzednich światowych edycji mogą się pochwalić wielkimi sukcesami. Biorą udział w pokazach mody na najważniejszych wybiegach świata w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie, Paryżu, Barcelonie. Ich twarze zdobią okładki prestiżowych magazynów. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar. Pracują przy licznych globalnych kampaniach. Finalistka międzynarodowej edycji Fresh Faces, Jessica Aidi, znalazła się na okładce francuskiego ELLE, w sesji zorganizowanej przez samego Karla Lagerfelda.

1

Aleksandra Przybyła wygrała pierwszą edycję konkursu. Jakie plany na przyszłość ma z nią związane agencja Magteam Model Management?

Aleksandra Przybyła ma obecnie 18 lat i pochodzi ze Świdnika. Wygrała konkurs głosem większości członków Jury, w którym zasiadali  ludzie z branży mody i światowych agencji, miedzy innymi ELITE z Nowego Jorku , która ufundowała zwyciężczyni wyjazd do Nowego Jorku jako nagrodę.

Jest to modelka piękna a zarazem nieśmiała. Zdecydowanie przygotowuję ją na modelkę komercyjną, a nie wybiegową. Trzeba w nią włożyć dużo pracy, ale już teraz radzi sobie dobrze i jestem z Aleksandry dumna. Zrobiła pierwsze pokazy w Polsce na Kongresie Kobiet, chodziła dla projektantki Doroty Goldpoint. Świetnie pracowała też podczas gali otwarcia Centrum mody MODO w Warszawie. Chodziła na wybiegach projektantki Teresy Rosatti, Evy Minge ,M BY MAYA PALMA a runway, i muszę przyznać, że błyszczała tam. Byłam mile zaskoczona. Następnego dnia chodziła w wielu innych pokazach w MODO i szło jej to coraz lepiej. Choć nie jest modelką runway, Aleksandra otrzymała zaproszenie z agencji  ELITE Nowy York, miało to miejsce już podczas konkursu i zdobyła też uznanie i kontrakt gwarantowany w prestiżowej agencji z Japonii.  Poza tym wygrała sesję zdjęciową w Health Magazyn, okładkę w magazynie LNE oraz liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu i projektantów. Proponuję śledzić losy Aleksandry. Jestem pewna, że ja jako manager zrobię z nią coś wspaniałego w branży modelingu.

Aleksandra pojawiła się na wielkim, światowym finale w Barcelonie i podobno wzbudziła ogromne zainteresowanie czołowych agencji modelingowych.

Dokładnie tak było. Jako jedyna została wyróżniona dwiema nagrodami specjalnymi. Jedną z nich jest sesja zdjęciowa na okładkę „Beauty Magazine“ w Hiszpanii, a drugą – ekskluzywna biżuteria marki hiszpańskiej. Aleksandra wróciła też do Polski z kontraktem gwarantowanym jednej z najlepszych agencji w Tajlandii. Jest już po pierwszym kontrakcie w Japonii, który przebiegł świetnie. Teraz Tajlandia, następnie Paryż i Nowy Jork. Takie są plany.

W konkursie Fresh Faces Poland było też wiele innych ciekawych modelek, które nie wygrały, ale zaprosiłam je do współpracy z moją agencją Magteam. Robią one też karierę modelek na świecie. To między innymi Paulina Lockman, Angelika Kitlas, Paula Sadoch, Iza Filińska, Natalia Schroder oraz Gabi Petrykowska.

3-alexandra

Jakie wymiary ma dziewczyna idealna?

W modelingu są jasne kryteria. Modelki wybiegowe wzrost 177cm najlepszy do 180cm i do tego proporcje: biust 80 cm, talia 59 cm, biodra 89 cm. Jednakże jest sporo niskich modelek komercyjnych, które świetnie pracują i wówczas wzrost może zaczynać się już od 172cm, z wymiarami w obwodach podobnymi do już wymienionych, ale ich twarz musi być bardzo komercyjna i ładna. Oczywiście typy urody się zmieniają i ciężko dyskutować o urodzie.

Od kiedy będzie można się zgłaszać do kolejnej edycji?

Finały regionalne już trwają. Zgłaszać można się było już od lutego 2016 r. Castingi na żywo i regionalne będą trwać do 1 listopada 2016 roku, kiedy to planowany jest półfinał.

Finał 2. edycji Fresh Faces Poland odbędzie się 1 grudnia 2016 roku w Wilanowie.

Jeśli przegapiliście casting to polecam śledzić naszą stronę www.freshfacespoland.com. Nabory trwaja do 1 listopada 2016, aplikacje można znaleźć na wspomnianej stronie lub po prostu zadzwonić i umówić się na spotkanie w agencji Magteam. Zapraszamy do współpracy! Poszukujemy naszej przyszłej GWIAZDY MODELINGU!

Bardzo dziękuję za rozmowę i powodzenia w realizacji projektu.

LNE 105 okladka hi res.pdf

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

1 komentarz »

  • Poznaj zwycięzców Fresh Faces Poland 2016 | Modowy blog | Pokazy mody | Stylizacje | Projektanci | Moda damska said:

    […] Pierwsza polska edycja konkursu Fresh Faces Poland organizowana przez Magteam Model Management odbyła się w 2015 roku w Warszawie. Zwyciężczyni Fresh Faces Poland 2015 – Ola Przybyła na światowym finale w Barcelonie zdobyła trzy prestiżowe wyróżnienia. Obecnie pracuje w Japonii. Ola ma też za sobą sesje zdjęciowe dla magazynów: “ELLE”, „ L’OFFICIEL”, “Beauty magazine”, “Women’s Health”, „LNE”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym konkursie to przeczytajcie wywiad z  samą Maggie Haese na naszym blogu. […]

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.