Home » dodatki, fashion, Moda damska, Style

Jak H&M romansuje z gwiazdami

17 listopad 2009 Ten post czytało już 16 050 gości 2 komentarzy

Nie trzeba interesować się modą, by wiedzieć o najnowszej kolekcji Jimmiego Choo dla popularnego H&M-u. Ten kolejny już romans szwedzkiej sieciówki z wielką gwiazdą pokazuje, że firma potrafi zelektryzować miliony swoich klientów. I będzie elektryzować, bo już 5 grudnia w salonach pojawi się bielizna Sonii Rykiel. Cofnijmy się na moment do 2004 roku i rozpoczęcia współpracy Hennes & Mauritz z Karlem Lagerfeldem. Dla wielu był to ogromny szok. No bo jak to możliwe, aby żywa ikona mody sprzedawała swoje projekty w sieciówce, po cenach dla zwykłych śmiertelników?! Trochę to śmieszne, ale część ówczesnych nastrojów dobrze pokazuje reklamówka H&M, promująca przełomową kolekcję dla klienta masowego.

Komercyjny sukces kolekcji Lagerfelda był do przewidzenia, jednak jego rozmiary zaskoczyły nawet szefów H&M. Dlatego trudno się dziwić, że szwedzki gigant wciąż stawia na modowe romanse z gwiazdami (widzieliście kolejkę przed H&M na Marszałkowskiej?;) Jednak taka strategia ma również swoje ciemne strony. Część osób kupuje limitowane kolekcje znanych projektantów tylko po to, by odsprzedać ciuchy z zyskiem np. na eBay-u. Chcąc lekko was zszokować dodam, że określenie „później” może oznaczać w przypadku H&M nawet mniej niż godzinę. Na marginesie, zobaczcie, jak dobrze sprzedaje się Jimmy Choo na Allegro;) Drugim zagrożeniem jest wypuszczenie kolekcji o złej jakości. Jakość ma zawsze duże znaczenie, ale w przypadku produkcji kolekcji masowej sygnowanej nazwiskiem znanego projektanta ma ona szczególny wymiar. Temat jest tak strasznie obszerny, że jeszcze wrócę do niego w osobnym poście.

Poniżej historia współpracy H&M z wielkimi projektantami i gwiazdami showbiznesu.

2004 – Karl Lagerfeld

H&M Lagerfeld

2005 – Stella McCartney

2006 – Viktor & Rolf

HM VR

2007 – Madonna

HM Madonna

2007 – Roberto Cavalli

H&M Cavalli

2007 – Kylie Minogue

H&M Kylie

2008 – Rei Kawakubo (Comme des Garçon)

H&M - Comme des Garcon

2009 – Matthew Williamson

H&M Williamson

2009 – Jimmy Choo

H&M Choo

1009/2010 – Sonia Rykiel

2010 – ciekawe, kto będzie następny. W komentarzach możecie wpisywać swoje typy. Jako Fashioner stawiamy na powrót do gwiazdy ze sceny muzycznej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

2 Komentarze »

  • Łukasz said:

    wg. mnie Lady Gaga. jezeli nie teraz to w najblizszym czasie napewno.

  • Monia said:

    ja bym chciala zeby to byl nicholas guesquiere, a jesli chodzi o scene muzyczna to moze beyonce lub rihanna? :)

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.