Home » fashion, Moda damska, Style

Imprezy modowe w trójpaku – nadrabiamy zaległości

26 marzec 2012 Ten post czytało już 5 558 gości Bez komentarza

Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo pracowite. Pokazy, projekty i realizacje dla moich klientów, obrony prac dyplomowych. Doradzałam też podczas przetargu i produkcji strojów dla wolontariuszy UEFA EURO 2012, a w pozostałych chwilach zajmowałam się moją półtoraroczną Laurą. W ciągu tych kilku tygodni jurorowałam w dwóch konkursach modowych – u Skłodowskiej, podczas międzynarodowego Fashion Culture oraz współorganizowałam pokaz MSKPU. I właśnie o tych trzech imprezach dzisiaj – w modowym trójpaku. Wrzucam całkiem sporo materiału, więc mam nadzieję, że wybaczycie nam długie milczenie:)

Pierwsza impreza – bal charytatywny u Skłodowskiej – obfitował w atrakcje. Jedną z nich był pokaz młodych adeptek mody. By było trudniej, wszystkie młode projektantki korzystały z tych samych tkanin i kolorystyki. Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, aby jury tak zgodnie i błyskawicznie podjęło decyzje. Wygrały: pierwsze miejsce Katarzyna Przytuła, która wyczarowała dla siebie idealną kreację pasującą do jej sylwetki i charakteru, a jednocześnie wpasowującą się w bieżące trendy.

Na zdjęciu Krajewscy z Katarzyną Przytułą ubraną w swoje projekty.

Drugie miejsce Natalia Pękalska i tu brawo za stylizację:

Trzecie miejsce Alicja Dys, śliczna dziewczyna, która wyglądała jak filmowa gwiazda z czerwonego dywanu. Tak na marginesie, czy komuś z Was udało się nie przysnąć podczas tegorocznego rozdania Oscarów?

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z imprezy u Skłodowskiej, to odwiedźcie strony spelnionemarzenia i balcharytatywnyusklodowskiej. Cel imprezy u Skłodowskiej został osiągnięty – zebrano 29 312,61zł, które sfinansują turnusy rehabilitacyjne dzieci z chorobą nowotworową – podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń. Można jedynie pogratulować inicjatywy i trzymać kciuki za kolejną edycję.

W tym samym czasie w Wilanowie odbywała się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu modowego Fashion Culture. Musiałam w błyskawiczny sposób przenieść się do Oranżerii. Na szczęście warszawskie ulice wieczorami robią się puste. Miło było popatrzeć na efekty ciężkiej pracy. Nocne rozmowy z organizatorką, Kasią Kwiatkowską-Działak, przyniosły imponujący finał. Nie ma sensu dłużej się rozpisywać… popatrzcie.
Największy aplauz zdobyła Dominika Piekutowska-Swed, która została wyróżniona wywiadem dla La Mode, trzymiesięcznym stażem w Orsey, trzymiesięcznym stażem w Londynie w Manufakttura Donna oraz sesją fotograficzną od MSKPU.

Prace kolejnego z wyróżnionych projektantów – Nova’ej Chiu – możecie oglądać w Złotych Tarasach, a już niedługo dowiedzieć się o niej jeszcze więcej z wywiadu dla magazynu ELLE.

Laurki należały się również Adze Pou i Monice Jaworskiej (zdjęcie poniżej).

A już na sam deser – trzeci z opisywanych dzisiaj pokazów. 13 marca w tej samej wilanowskiej oranżerii odbył się pokaz 13 projektantów mody i wystawa czterech kostiumografek MSKPU. Nie ukrywam wszyscy urobiliśmy się po pachy, ale efekt był imponujący. Z ponad 40 osób wybraliśmy garstkę najzdolniejszych. W tak krótkim czasie nie sposób byłoby pokazać wszystkich, inaczej zrobiłby się z tego nieznośny maraton modowy, a nasze pupy powiedziałyby nam… Może lepiej nie pisać, co by powiedziały;) Spora grupa dziennikarzy, firm odzieżowych oraz partnerów pokazu wyróżniła dyplomami, stażami oraz nagrodami rzeczowymi kolekcje następujących projektantów:

Alicja Frączek – wyróżnienie portalu Looksfery

Ola Kawałko – wyróżnienie Magazynu KMag, portalu e-vive, Magazynu Rynek Mody, Designeria Trendy Show, portalu Finelife, Fashionwear, magazynu Moda Forum, Fashion Magazine, Fashionnow oraz Macieja Zienia

Fot. AKPA

Fot. AKPA

Marta Kuba – wyróżnienie Moda i Styl

Aleksandra Kucharczyk – wyróżnienie Backstageshow oraz Akademii Wilanowskiej

Fot. AKPA

Fot. AKPA

Karol Kurpiewski – wyróżnienie Joanny Klimas, Magazynu Rynek Mody, magazynu KMag oraz Showroom
Monika Misiak- Kołsut – wyróżnienie firmy Aryton oraz Designeria Trendy Show
Aleksandra Pałos – wyróżnienie Donny Ives University for the Creative Arts
Edyta Pietrzyk – wyróżnienie Soul Magazine, Designeria Trendy Show, Magazynu Rynek Mody, Słoma i Trymbulak Studio oraz Levi’s Polska

Fot. Wojciech Burda

Fot. AKPA
Maciej Trzmiel – wyróżnienie Fashion Designers Group, Designeria Trendy Show, Union Knopf, Fashion Magazine oraz wyróżnienie od Mariusza Przybylskiego
Emilia Zalewska – wyróżnienie Fashion Designers Group
Karolina Górska – wyróżnienie Donny Ives University for the Creative Arts.

Na wyróżnienie zasługuje moim zdaniem również kolekcja Zuzanny Szamockiej. Projektantka samodzielnie zaprojektowała nadruki. Fajna, spójna kolekcja, idealna by założyć i wyjść na ulicę. Zobaczcie…

Fot. Wojciech Burda

Fot. AKPA

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.