Home » fashion, Style

Kopalnia książek o modzie + KONKURS

31 marzec 2012 Ten post czytało już 7 614 gości 1 komentarz

Tydzień temu na ulicach pojawiło się wiele wiosennych stylizacji. Dlatego bardzo żałuję, że pogoda w ten weekend jest daleka od ideału. Eksmisja mojej zimowej szafy została tymczasowo wstrzymana. Pozostaje szukanie innych przyjemności – na przykład dobrej książki o modzie. Można też przenieść się w czasie oglądając stare magazyny modowe. U mnie najstarszą pozycją jest kwietniowy numer wpływowego Les Modes – to prawdziwa perełka pokazująca modę z ulic Paryża sprzed ponad 100 lat.

Podczas ostatniego Fashion Weeku w Łodzi trafiłam na bardzo ciekawe stoisko księgarni artystycznej z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wirtualne półki z trudno dostępnymi lub całkowicie nie do zdobycia pozycjami znajdziecie na bookoff.pl. A tam, w zakładce Fashion Design można doliczyć się kilkuset tytułów i spędzić sporo czasu. Wydałabym tam wszystkie pieniądze świata.

3 propozycje, które moim zdaniem zasługują na uwagę to:

Harold Coda – Extreme Beauty. The Body Transformed

Książka, która w profesjonalny i bardzo rzetelny sposób a jednocześnie lekko i z humorem opisuje transformacje ludzkiego ciała za pomocą ubioru na całym świecie.  Znajdziemy tam deformacje stóp mandżurskich kobiet czy też europejskie deformacje gorsetem.

Michele Wesen Bryant – Fashion Drawing: Illustration Techniques for Fashion Designers

Idealna pozycja dla tych, którzy chcą doskonalić swój rysunek żurnalowy.

Anna Wintour, Andre Talley – Manolo Blahnik Drawings

Nie tylko dla wielbicielek „Seksu w wielkim mieście”:) W książce tej można znaleźć ponad 100 rysunków autorstwa Manolo Blahnika. Ilustracje i zdjęcia pozwolą nam usiąść w pracowni przy jednym stole z samym mistrzem.

Jeżeli uważacie, że wizyta na Bookoffie nie pozwoliła wystarczająco zapomnieć o dzisiejszej pogodzie, zapraszam do Amazona, który oferuje obcojęzyczne książki modowe po naprawdę rewelacyjnie niskich cenach. Amazon wielu Wam jest znany, więc nie będę się rozpisywać. Dodam jedynie, że jeżeli wydacie w sklepie co najmniej 25 funtów, to możecie liczyć na free delivery. Amazon przymierza się do wejścia na polski rynek i na pewno dużo się wydarzy, dobrego i złego, dla branży księgarskiej. A książki modowe… mam nadzieję, że będą jeszcze bardziej na wyciągnięcie ręki.

 

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty! Zapytaliśmy Was o tytuł ulubionej książki o modzie. Najlepsza okazała się mini recenzja Marzeny z Warszawy, do której trafia nagroda książkowa „Sukces według teen VOGUE. Praktyczne porady”. O jakiej książce napisała Marzena i jakie są inne Wasze propozycje? Szczegóły w jutrzejszym poście.

Sukces według teen VOGUE. Praktyczne porady” jest zbiorem wywiadów z projektantami, dziennikarzami modowymi, stylistami, fotografami i ludźmi zajmującymi się modelingiem. Przeczytacie o tych, którzy są już na świeczniku, ale również o nazwiskach, które niedawno pojawiły się w świecie mody. Poznacie historie, dzięki którym wielu projektantów zawdzięcza światowy sukces. Zajrzyjcie na pierwsze 23 strony tej książki.

Podziękowania dla fundatora nagrody wydawnictwa ZNAK.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

1 komentarz »

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.