Home » dodatki, fashion, gadżety, Moda damska, Style

Minnie – ikona stylu według polskich projektantów

19 marzec 2013 Ten post czytało już 8 431 gości 2 komentarzy

Minerva Mouse rządzi! A zdrobniale, Minnie – bohaterka moich ulubionych kreskówek z przygodami Myszki Miki i jego przyjaciół. Minnie stała się główną bohaterką inspiracji projektantów z Polski zaproszonych przez firmę Disney Polska do projektu „Minnie – Ikona stylu”. Z kreskówkową ikoną mody zmierzyli się Asia Wysoczyńska, Jakub Żeligowski, Aga Prus, Kolektyw CADO oraz ja, Misztela, tworząc niepowtarzalne kreacje i akcesoria nawiązujące do stylu Minnie. Zadanie nie było banalne, bo projekty nie miały być naiwną kopią kreacji z kreskówki. Miały się nadawać do noszenia tu i teraz przez dzisiejsze kobiety. Chcecie podejrzeć jak nad swoimi projektami pracowali projektanci i co mają do powiedzenia o swojej muzie? Możecie to zrobić już teraz. A na dniach wrzucimy fotorelację z otwartego specjalnie dla mediów showroomu w InterContinentalu w Warszawie.

Joanna Misztela dla Minnie

„Zaprojektowałam tunikę, sukienki oraz akcesoria dla kobiet. Są wśród nich dwa naszyjniki, pierścionek, spinki do mankietów oraz skórzane rękawiczki. Lubię projektować biżuterię, ponieważ to dodatek, który buduje sylwetkę, determinuje wygląd. Wzięłam udział w tym projekcie, ponieważ jest to coś innego od codziennej pracy. Mogłam przy okazji zderzyć swoje wspomnienia z dzieciństwa z doświadczeniem osoby dorosłej.”

Aga Prus dla Minnie

„Para butów, którą zaprojektowałam jest współczesną interpretacją fasonów z lat 20. i 30. Co ciekawe w tamtych czasach buty były niższe, obcasy bardziej masywne. Ich wysokość nie przekraczała 5-6 cm, obecnie średni obcas to ok. 8 cm. Zaproponowałam więc taki, który z profilu wygląda na szeroki, stabilny słupek a patrząc od tyłu jest smukłą współczesną szpilką.”

Asia Wysoczyńska dla Minnie

„W ramach projektu przygotowuję sukienkę z jedwabiu i bawełniany t-shirt. Inspirujące w Minnie jest to, że łączy klasykę z aktualnymi trendami. Przekorny charakter Minnie jest bardzo interesujący dla projektanta. Intrygujące w tym projekcie jest przenikanie mody i popkultury, zmierzenie się z nowym obszarem, nawiązanie dyskusji z symbolem.”

Kolektyw CADO dla Minnie

Cado tworzą od 10 lat dwie przyjaciółki, Jolanta Florczyk-Fik oraz Monika Wieciech. W ramach projektu „Minnie – Ikona stylu”  Jolanta i Monika zaprojektowały torebkę w komplecie z apaszką oraz serię breloków. „Bezpośrednio zainspirował nas sam charakterystyczny kształt główki Minnie z jej nieodłączną kokardą, ale również cechy charakteru postaci, jej kobiecość i kokieteryjność.”

 Kuba Żeligowski dla Minnie.

Kuba był rodzynkiem w naszej grupie. Zaprojektował zestaw, w którego skład wchodzą bransoletka,  kolczyki, pierścionek, brelok, które mogą być noszone samodzielnie a po spięciu tworzą kolię. Biżuteria wykonana jest ze srebra, mosiądzu i stali oraz linek i sznurków. „Minnie to ciekawy, lecz trudny temat. Wyzwaniem było połączenie symbolu, jakim jest ona dla dzieci i dorosłych.”

 

Na dniach wrzucimy jeszcze fotorelację z otwartego specjalnie dla mediów showroomu w InterContinentalu w Warszawie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...Loading...

2 Komentarze »

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.