Home » dodatki, fashion, Style

Klocki LEGO na wybiegu

11 listopad 2009 Ten post czytało już 6 893 gości Bez komentarza

Setki o ile nie tysiące godzin swojego dzieciństwa poświęciłem budowaniu z klocków LEGO. Dlatego dzisiaj z wielkim sentymentem pokazuję Wam modowe inspiracje klockami, które najczęściej są używane w dodatkach. Po klocki sięgają największe nazwiska ze świata mody, a naszyjnik z LEGO pojawił się nawet na okładce rosyjskiego Vogue’a:)

Dwa lata temu Mark Jacobs wywołał całkiem spore poruszenie kolekcją S/S 2008, w której dodatki były wykonane z klocków. I chociaż zdecydowane kolory LEGO potrafią skomplikować stylizację, Jacobs rozwiązał ten problem, wprowadzając mocny kolor również do innych elementów kolekcji.

Kolejny klockowy wynalazek to pierścionek z „grubej, kwadratowej czwórki”, w której został osadzony kryształ Swarovskiego. Mimo wielkiej miłości do LEGO nie jestem bardzo przekonany do tej propozycji.

Jean-Charles de Castelbajac to projektant mody, o którym było na świecie bardzo głośno, właśnie dzięki wykorzystaniu klocków LEGO. JC/DC zaprojektował kolekcję zegarków Pop Hours w sześciu wersjach kolorystycznych oraz między innymi tę baaardzo oryginalną, klockową czapkę.

Ciekawie wyglądają też jego okulary, które możemy samodzielnie zdobić dodatkowymi elementami.

Na koniec, w totalnym oderwaniu od rzeczywistości, obejrzyjcie pokaz mody gwiazdy dzisiejszego wpisu: Jean-Charles de Castelbajac i jego propozycja na… S/S 3001.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.