Home » fashion, Moda damska, Style

Papierowa moda na Targach Książki

14 maj 2011 Ten post czytało już 13 963 gości 3 komentarzy

Lubicie czytać? Ja uwielbiam. Dlatego cieszę się na II Warszawskie Targi Książki, które jeszcze dzisiaj i jutro odbywają się w PKiN. Na imprezie pojawi się kilka modowych akcentów. W sobotę będziecie mogli obejrzeć wystawę fotografii inspirowanych książką Anny Powierży. Z niecierpliwością czekam na efekt, bo Ania fotografowała też kilka moich modeli sukien ślubnych z kolekcji, nad którą obecnie pracuję dla firmy Dominika z Inowrocławia. Poza moimi projektami na zdjęciach pojawią się kreacje Ewy Minge i Natalii Jaroszewskiej.

Tak to wyglądało z boku na planie. Wśród sfotografowanych sukienek mojego projektu są dwie z zastosowaniem rybich skór… Ale o tym kiedy indziej.

Również w sobotę, o godz. 16.30 odbędzie się finał papierowego konkursu Reading is a Fashion . Głównym budulcem był papier, a inspiracją dla projektantów jak nie trudno się zorientować, książka.

Mam 7 podwójnych zaproszeń na pokaz finałowy konkursu, podczas którego swoje kreacje pokaże ponad 20 projektantów. Wystarczy, że wyślecie maila o treści KSIĄŻKA na adres misztela (ad) fashioner.pl. Zaproszenia będą do odbioru dzisiaj od godz. 9.00 do 15.00 w Sekretariacie Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru przy Świeradowskiej w Warszawie (zobacz, jak dotrzeć). O wygranej poinformuję w mailu zwrotnym.

Zobaczcie wybrane prace studentów MSKPU, jakie pojawią się podczas dzisiejszego pokazu!

Zuzanna Grychowska
Kreacja inspirowana książką „Architektura XX wieku”. Jej forma nawiązuje do dekonstruktywistycznego nurtu w architekturze. Inspiracja widoczna jest także w wykorzystanym materiale – mapach geodezyjnych„.

Paulina Daniluk

Inspiracja: Solaris S. Lema, jako studium psychologiczne człowieka niepotrafiącego nawiązać kontaktu z Innym, kryjącego się pod niewidzialnym pancerzem. Ubrani wykonane z bibuły, zapinane z tyłu na rzepy„.

Sylwia Lewandowska

Sukienka wykonana z zawieszek do herbaty, podstawa wykrojona ze starego prześcieradła. Nie inspirowałam się żadną treścią książki, lecz samą jej formą, przedmiotem na który składa się wiele elementów…szeleszczące kartki, mnogość liter składających się w jedną, piękną całość, piękna, inspirująca zawartość. Motyw czarnych pasów z tyłu nawiązuje do otwierającej się książki. Sukienkę tę również można „czytać”. Na czerwonych zawieszkach znajdują się chińskie mądrości, natomiast na żółtych różne ciekawostki kulturalne, naukowe„.

Anna Fechner

Stworzona przeze mnie sukienka wykonana jest z czarnego papieru oraz białej bibuły. Inspiracja do jej powstania była książka Capot Trumana – Śniadanie u Tiffanyego„.

Agnieszka Kaszuba

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...Loading...

3 Komentarze »

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.