Home » fashion, Style

Reading is a Fashion 2012 (mamy dla Was zaproszenia)

11 maj 2012 Ten post czytało już 6 012 gości 2 komentarzy

Do niedzieli (13 maja) trwają III Warszawskie Targi Książki. Jedną z pozycji do odhaczenia jest odbywająca się podczas targów druga edycja projektu Reading is a Fashion, który łączy światy mody i książki. Projektanci mody przygotowują kreacje wykonane co najmniej w 90 proc. z papieru. W niedzielę, podczas pokazu zostanie wybrany najlepszy projektant mody papierowej. Ja zasiadam w jury i zdradzę Wam, że już teraz mam swoich mocnych faworytów. No ale poczekajmy do pokazu… Zobaczymy, kto okaże się najlepszy na wybiegu.

Posłuchajcie Anny Powierży, fotografki i pomysłodawczyni projektu oraz mnie w rozmowie o Reading is a Fashion dla radiowej Czwórki.

Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac, a my jako jury musieliśmy wybrać 10 projektów. Konkursowe kreacje powstały z różnych form papieru w połączeniu z tkaniną. Pojawiły się  inspiracje baśniami „Piękna i Bestia”, „Królowa Śniegu”,  zbiorem wierszy „Kwiaty Zła” Charlesa Baudelaire’a, opowiadaniami ”Ja, Robot” Isaaca Asimova  czy „Carmen” Prospera Mérimée, na podstawie której Georges Bizet stworzył słynną operę o tym samym tytule. Ostatecznie wybraliśmy 11 prac, ponieważ dwie osoby miały po tyle samo punktów.

Mnóstwo dobrych prac musiało już pożegnać się z konkursem, dlatego postanowiłam część z nich pokazać Wam na blogu. Każdy projekt, który widzicie dzisiaj na Fashioner.pl jest poza finałową jedenastką i daje do myślenia, jak świetne papierowe pomysły pojawią się w wielkim finale. Najlepsze projekty możecie oglądać już teraz podczas wystawy w Pałacu Kultury i Nauki.

Projektant: Kornelia Walewska-Bilons

Mamy dla Was 3 zaproszenia na niedzielny pokaz. Rozdamy je 3 pierwszym osobom, które w formie komentarza do dzisiejszego postu napiszą, który polski magazyn modowy nadaje się tylko do recyclingu. Czekamy na Wasze typy i nie zapomnijcie podać swojego adresu e-mail przy zgłoszeniu (dla Waszego bezpieczeństwa i spokoju, email wykorzystamy tylko na potrzeby konkursu i nie upublicznimy go na blogu).

Projektant: Łucja Sagała

W niedzielę będzie można też zobaczyć pracę dyplomową z kostiumografii Angeliki Tynor. Poza tym odbędzie się wystawa fotograficzna „PERFUME” Anny Powierży (główną modelką sesji była Ilona Felicjańska). A na zdjęciach projekty duetu Paprocki&Brzozowski, Teresy Rosati, Izabeli Łapińskiej, Plicha, Natashy Pavluchenko, Michała Starosta,  Łukasza Jemioła, Ewy Szabatini,  Justyny Waraczyńskiej Varmy,  Tomaotomo,  Yuliyi Babich i Orskiej. Wszystkich jeszcze raz zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki na Warszawskie Targi Książki. Jeżeli jesteście ciekawi zdjęć z lat poprzednich, kiedy były fotografowane również moje projekty, to zapraszamy do Karmy. Już od 8 maja można tam oglądać prace Ani Powierży z 2010 i 2011 roku.

Projektant: Diep Nguyen

Wstęp na Warszawskie Targi Książki płatny według cennika:
Bilet normalny jednokrotnego wstępu 10 zł
Bilet ulgowy jednokrotnego wstępu 5 zł
Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 18 zł
Imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby 20 zł.

Projektant: Olga Passia

Projektant: Monika Robaszewska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

2 Komentarze »

  • Justyna said:

    Ciekawy pomysł na papierowe kolekcje ubrań. Magazyn InStyle to świetna pozycja, która nadaje się do recyklingu. Wyszłaby z niego ładna sukienka na wiosnę. A że jest kolorowy i printy są teraz na topie, to kreacja byłaby nie tylko odlotowa ale i modna :)

  • Kasia said:

    Pomysł na ubrania ciekawy. Tylko czy ten papier wytrzyma tak deszczowa pogodę jaką mamy tego lata:)

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.