Home » fashion, Style

Jesteś młodym projektantem mody? Zrób drugi dyplom w UK!

28 październik 2012 Ten post czytało już 4 135 gości Bez komentarza

Dzisiejszy wpis może zainteresować młodych projektantów, którzy chcieliby zdobyć dodatkowy dyplom na uczelni w Wielkiej Brytanii.Taką możliwość daje College of North West London, a dyplom tej uczelni może być dla Was dodatkowym argumentem w rozmowach z pracodawcą lub przybliżyć Was do studiowania mody na największych uczelniach w Wielkiej Brytanii.

College of North West London po raz pierwszy kieruje swoją ofertę do projektantów z Polski. Z propozycji mogą skorzystać absolwenci uczelni artystycznych z lat 2011 i 2012 oraz obecni dyplomanci. Zdobycie dyplomu Edexcel  BTEC Level 3 Diploma in Fashion and Clothing wymaga uczestnictwa w czterech zjazdach oraz uzyskania zaliczeń. Dyplom jest płatny, a szkoła brytyjska może pomóc studentowi w zdobyciu dofinansowania. Dodatkowo, londyńska uczelnia zapewnia pomoc polskiego tłumacza. Poza zajęciami z mody, studenci uczestniczą w programie kulturalnym. Między innymi zwiedzają londyńskie muzea, co przewiduje obowiązujący w Wielkiej Brytanii systemem edukacji.

Zajęcia w College of North West London są podzielone na cztery bloki: metody projektowania sztuki i mody, media moda – poznawanie technik i technologii, techniki prezentacji mody. Ostatnim z bloków jest obrona. Podstawą do uzyskania dyplomu jest zaliczenie etapów wymienionych powyżej. Kolejnym narzędziem weryfikacji jest indeks polskiej uczelni. Kolekcja dyplomowa musi być już obroniona w Polsce (przed krajową obroną studenci mogą uczestniczyć w trzech pierwszych zjazdach), a dyplom w Wielkiej Brytanii jest broniony również na jej podstawie.

Po zdobyciu dyplomu szkoła może pośredniczyć w dalszych staraniach edukacyjnych młodych projektantów, na przykład przy składaniu aplikacji na University of the Arts London, który tworzą: Central St Martins College of Arts and Design, London College of Fashion, Chelsea College of Art and Design, Wimbledon College of Art, Camberwell College of Arts oraz London College of Communication.

Ile to kosztuje i gdzie się zgłosić?

Całkowity koszt 4 zjazdów wynosi £1950 i obejmuje opłatę za naukę w college’u, opłatę za dyplom BTEC Level 3, zakwaterowanie, śniadanie, wstęp do obiektów kulturalnych, przejazdy na terenie Wielkiej Brytanii, wynagrodzenie dla tłumaczy i przewodników oraz podatek. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej na temat nauki w College of North West London, dajcie znać. Tak się składa, że koordynuję ten projekt w Polsce. Miłej niedzieli, Aśka.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.