Home » fashion, Style

Wasze ulubione książki o modzie

7 kwiecień 2012 Ten post czytało już 13 953 gości 2 komentarzy

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty! Tydzień temu zapytaliśmy Was o ulubioną książkę o modzie. Najlepsza okazała się recenzja Marzeny z Warszawy, do której trafia nagroda „Sukces według teen VOGUE. Praktyczne porady”. Wasze kandydatury na najlepszą książkę o modzie to:

Nina Garcia – „Mała, czarna księga stylu” oraz„Klasyczna setka(propozycja Marzeny – nagroda główna)

Ulubiona książka o modzie? Mam 34 lata i doznałam objawienia stylistycznego po zapoznaniu się z „Małą, czarną księgą stylu” oraz„Klasyczną setką” autorstwa Niny Garcii. Dlaczego? Otóż dlatego, że okazało się, że jednak potrafię ożywić mój nudny, biurowy outfit odpowiednimi dodatkami, dzięki którym nie wtapiam się w szaro-czarno-beżowy trend królujący na korytarzu. Okazało się, że po tygodniu intensywnych treningów potrafię chodzić na obcasach, dzięki którym osiągam 185 cm wzrostu i wcale mi to nie przeszkadza. Dzięki drobnym modyfikacjom czuję się kobieco i seksownie. Zaspokoiłam swoją próżność, skupiając się na swoich potrzebach.

2. „Alexander McQueen. Savage beauty” (propozycja Gosi, nagroda pocieszenia – zdjęcie na końcu postu)

Moją ulubioną książką o modzie jest album o Alexandrze McQueenie. Składa się on z niezwykłej,  intrygującej okładki, przekroju projektów mistrza oraz niezwykłych wywiadów. Nie wspomnę o fotografiach, które są mistrzowskie! Książka do najtańszych nie należy, ale warto mieć w swojej kolekcji coś tak intrygującego i przyciągającego uwagę.

3. „Hej mała, jesteś cała czarna! (propozycja Aliny – również nagroda pocieszenia)

„Hej mała, jesteś cała czarna!”, czyli o modzie zaskakująco i z pomysłem. Kupiłam dziecku, a potem porwałam – i uprzedzam, że nie oddam!;)

Gioia Diliberto – Kolekcja (propozycja Kasi)

Ulubiona „książka o modzie” to Vogue – magazyn, bez względu na wydanie, dostarcza informacji na tematy związane z modą.  Polecam lekturę, bo warto! Natomiast moją ulubioną książką jest między innymi… „Kolekcja” Gioiai Diliberto. Wprowdza w modowy świat marzeń, także związany z Coco Chanel… Fragment książki, niech stanowi uzasadnienie…

„W ciągu następnych tygodni, kiedy uczyła mnie fastrygować, obrzucać krawędzie, obrębiać, przycinać brzegi materiału do oblamowania i naszywać łaty, gorączka powoli usępowała i ostatecznie odzyskałam siły. Wyhaftowałam swoje inicjały, I.V., w prawym dolnym rogu każdego kawałka jedwabiu, a babcia powiesiła moje dzieła – pomniki cudownego uzdrowienia – na ścianie. W tych ściegach były determinacja i nadzieja. Kiedy zbliżam nawleczoną igłę do jedwabiu nadal czuję…”


Anna Sieradzka „Artyści i krawcy. Moda Art Déco” (propozycja Daniela)

Art Déco to czas kiedy moda powiązana była ze sztuką, a modne kobiety żyły w otoczeniu przedmiotów, należących do tego samego stylu, co ich stroje. Autorka przybliża czytelnikowi cały ówczesny świat mody, od atelier takich grands couturies jak Paul Poiret czy Coco Chanel, przez twórców biżuterii, ilustratorów żurnali, aż po samą złotą klientelę.

Małgorzata Możdżyńska-Nawotko „O modach i strojach (ulubiona książka Moniki)

Moim zdaniem to świetne kompendium wiedzy o modzie – świetnie ilustrowana i rzetelnie opisana historia mody od czasów wczesnego średniowiecza aż po okres powojenny. Książka w swojej istocie tyczy się co prawda historii mody polskiej, niemniej daje dobre pojęcie o głównych trendach mody ogólnoświatowej na przestrzeni wieków.

Francois Boucher Historia mody (propozycja Sonii)

Jest to fantastyczne kompendium wiedzy o modzie, uwzględniające najważniejsze wydarzenia i postaci historyczne, które miały niebagatelny wpływ na modę. Od prehistorycznych Venus, poprzez starożytną klasykę, barokową Marię Antoninę i genialną Coco Chanel, autor ilustruje przemiany sylwetek, krojów, tkanin, ozdób i ingerencji mody w ludzką cielesność. W moim odczuciu „Historia mody” jest elementarnym zbiorem wiedzy dla każdego miłośnika mody i sztuki, pierwszą książką do której wszelkie następne stanowią bardziej szczegółowe uzupełnienie.

Wszystkim bardzo dziękuję za nadesłane propozycje. Wybór najlepszej mini recenzji nie był oczywisty, a nagroda czekała tylko jedna. Dlatego dla 2 i 3 najlepszej recenzji przygotowałam ekspresowo taką oto modową zakładkę, która w trakcie czytania może znaleźć się na ręce.

Najlepszego z okazji świąt. Odpocznijcie, nie przejedzcie się jajkami i spędzajcie jak najwięcej czasu z bliskimi – takie też są nasze plany.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

2 Komentarze »

  • Konrad said:

    Bardzo dobry zestaw na start – kopalnie wiedzy.

    Polecam też zaktualizowane nieco propozycje:
    http://tematmoda.pl/co-czytac-ksiazki-o-modzie/

  • Someday said:

    A moja ulubiona książka o modzie dopiero przede mną. Czekam na Love style life Garance Dore mojej ulubionej blogerki modowoej.

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.