Home » fashion, Moda damska

Złota Nitka 2013 + wyniki naszego konkursu

10 maj 2013 Ten post czytało już 4 589 gości Bez komentarza

Oczy skierowane na Łódź! Dopiero niedawno skończył się Fashion Week, a miasto ponownie na chwilę stanie się polską stolicą mody. Już w przyszłym tygodniu, w piątek 17 maja, odbędzie się XXI  Konkurs dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2013. Zgadzam się z opinią, że jest to najbardziej prestiżowy, polski konkurs dla projektantów. Jego laureatami są między innymi Maciej Zień, Monika Onoszko,  Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet Paprocki&Brzozowski. Myślę, że nawet laik część z tych nazwisk zna. Teraz wspierają konkurs w roli ambasadorów.


Do pierwszego etapu tegorocznej edycji napłynęło 108 zgłoszeń nadesłanych przez projektantów z Polski, Anglii, Uzbekistanu, Litwy, Ukrainy i Indii. W tym roku Polacy nie dali szans swoim zagranicznym kolegom i Jury do konkursu zakwalifikowało osiemnaście kolekcji polskich projektantów.  Są wśród nich Maciej Sieradzky, Hubert Kolański, Monika Gromadzińska, Agata Warmuż, Paulina Ptasznik, Damian Konieczny, Joanna Grzeszkowiak, Michał Mrzygłód, Dominika Zuzanna Latalska, Inga Buczyńska, Michał Wójciak, Maciej Trzmiel, Ola Bajer, Magdalena Floryszczyk, Monika Kubatek, Katarzyna Kryst, Iga Szuchiewcz, Katarzyna Jaworska.

W konkursie nagrodzone zostaną nie dwie, jak do tej pory, a trzy kolekcje. Przyznana zostanie nagroda główna w wysokości 20 000 zł oraz dwa wyróżnienia po 10 000 zł każde. W Jury konkursu zasiądą między innymi Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Anna Jatczak, Michał Szulc, Hanna Gajos i Kasia Tusk.

Konkurs – WYNIKI

Kilka dni temu zapytaliśmy Was, czyja kolekcja znajduje się na prezentowanym poniżej zaproszeniu? Poprawnych odpowiedzi nie zabrakło, więc pytanie raczej nie było dla Was trudne. Jest to projekt Aleksandry Kawałko.

Zaproszenia na tegoroczną galę Złotej Nitki wygrywają Ania Jędrzejczyk i Jolanta Kalinowska. W zasadzie pierwszą prawidłową odpowiedź przesłała Kasia Kasprzycka, ale z przyczyn niezależnych od niej zrezygnowała z nagrody i scedowała ją na kolejną osobę:) I tą szczęściarą jest Ania. Paniom gratulujemy i do zobaczenia na imprezie.

 

Więcej na temat konkursu Złota Nitka znajdziecie na stronie: www.zlotanitka.com
Zajrzyjcie też Facebooka i bloga.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Skomentuj wpis na blogu!

Wpisz komentarz poniżej lub trackback z Twojego bloga. Możesz również śledzić komentarze przez kanał RSS.

Pisz zrozumiale i na temat. Nie spamuj.

Możesz używać poniższych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz, aby przy komentarzu pojawił się Twój avatar? Zarejestruj się na Gravatar.